Peršan, Rejskova 1, 796 01 Prostějov, tel./fax: +420 582 343 613

Parkety, pokládání parket, broušení parket

Parkety a dřevěné podlahy mají nezastupitelné místo v mnoha domácnostech kvůli svým pozitivním vlastnostem jako je dlouhá životnost, odolnost, pružnost, image přírodního vzhledu a mnoha dalších. Parkety Praha, Brno, Ostrava.

Parkety, renovace parket

parkety parkety
 

Dřevěné podlahy a parkety mají svou dlouholetou tradici. V poslední době, kdy se stále více propaguje trend zdravého životního stylu v čistém ekologickém prostředí, zaznamenávají doslova své znovuzrození.

Bezprašné broušení a řezání parket

Bezprašné broušení parket

Provádíme bezprašné broušení a řezání parket! Využíváme nové technologie firmy Bona. Dokonalý výsledek perfektní podlahy znamená minimální množství prachu rozptýleného v budově. Informujte se o kompletní nabídce.


 

10 argumentů pro parkety a dřevěné podlahy

1. Parkety jsou přírodním výrobkem

Dřevo vyzařuje teplo, pohodlí, bezpečí a harmonii. To působí blahodárně na tělo i duši. Spotřebitel má pocit, že si spolu s parketami vnáší do svého bytu kus přírody.

2. Parkety mají hodnotný image

Dříve byly parkety krytinou králů a aristokracie. Umělecky vytvářené dřevěné podlahy se nacházely jen v zámcích a rezidencích, později v bytech vyšší společnosti. Tento exluzivní image je stále ještě přívlastkem parket. Působí noblesně, jakostně, reprezentativně, ušlechtile.

3. Parkety jso pro bydlení zdravé

Přírodní výrobky mají, z hlediska zdravotní snášenlivosti, výhodu oproti jiným: dřevěné podlahy jsou hygienické, pružné, tepelně izolující a mají velmi malou elektrickou vodivost, tzn. že se elektricky nenabíjejí.

Lékaři často alergikům doporučují parkety, protože jejich hladký povrch neváže prach.

Laková vrstva na hotových parketách je prováděna již při výrobě, takže obytný prostor není zatěžován výpary. Přitom se dnes používají vodní laky, které neobsahují žádný formaldehyd nebo rozpouštědla.

4. Parkety jsou příznivé pro životní prostředí

Lidé s citem pro životní prostředí a přírodu čím dál více používají dřevo jako stavební materiál. Dřevem nahrazují jiné materiály kvůli jeho stavebně fyzikálním a prostorově klimatickým vlastnostem.

Dřevo, na roozdíl od jiných stavebních hmot, dorůstá. Jeho použitím je možno šetřit jiné úzkoprofilové suroviny.

Spotřeba energie pro výrobu, příp. zpracování výrobků ze dřeva je nejnižší ze všech stavebních materiálů.

Evropští výrobci z větší části zpracovávají tuzemské dřevo, které pochází z kontrolované těžby, tzn. při větším dorůstání než odstraňované těžbou.

Pokud jsou používána exotická dřeva, pak je to pouze ze zemí, kde platí zákony o ochraně lesů.

I kladení je prováděno disperzními lepidly, která neohrožují životní prostředí.

5. Parkety mají dlouhou životnost

Parkety jsou závislé na užití a péči o ně. Jejich životnost je zpravidla desetiletí až staletí. Je možné je mnohokrát přebrousit a ošetřit novou vrstvou laku a tím nově zprovoznit.

6. Parkety jsou snadno ošetřovatelné

Parkety s dokončenou povrchovou úpravou jsou skutečně snadno ošetřovatelnou a hygienickou podlahovou krytinou. Zpravidla stačí smetání a vysávání prachu nebo vytírání mopem mírně navlhčeným v čisté vodě, s občasným přidáním poliše. Silně ulpělé nečistoty lze vyčistit čistícím prostředkem na parkety s následnou aplikací tenké vrstvy neředěného poliše. Navoskované a naolejované podlahy jsou na údržbu náročnější, protože potřebují ošetřit po kratších intervalech.

7. Parkety zpříjemňují klima v místnosti

Dřevo je přírodní materiál, který žije a který potřebuje i po jeho zpracování přiměřený “ekosystém”. Optimální je teplota 20 °C a relativní vlhkost 55 až 65 procent. To je klima místnosti, které vyvozuje i u člověka příjemný pocit a zdraví.

8. Parkety jsou teplé na nohy

Parkety jsou příjemně teplé na nohy. Je to důsledkem jejich malé vodivosti tepla, jejíž velikost závisí na tloušťce parket. Přesto vystačí jejich tepelná propustnost pro uložení podlahového topení.

9. Parkety jsou pružné

Dřevo zůstává živým výrobkem i zpracované na parkety, které jsou pružné vůči nárazům. To zamezuje předčasné únavě svalstva a vaziva nohou. I při několikahodinové činnosti s chůzí nevzniká žádná “dlažbová únava”.

10. Parkety jsou přizpůsobivé

Dřevěná podlaha si zachovává svůj, pro tento materiál typický, vlastní život. Přizpůsobuje se neutrálně každému prostoru a jeho účelu, nezávisle na druhu stylu. Zároveň parkety poskytují různé druhy dřev, vzorů, barev a široké výtvarné možnosti.

 

 
Parkety Parkety
 

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat.

Parkety - Praha, Brno, Ostrava a celá ČR

TAGs

plovoucí podlahy, vinylové podlahy, parkety, WPC, decking, terasy, opony

Sponzorujeme

HC Jestřábi ProstějovDoporučujeme: Pokládka plovoucí podlahy. Nonstop odtahovka po celé ČR a EU.